İçeriğe atla

Ücretsiz Kinect2.0 Adaptörü Talep İşlemi

Biraz geç de olsa ülkemizden denemeden bu konuda yazmak istemedim. Xbox One S duyurulurken yeni konsolda Kinect2.0 portu olmayacağı, ama elinde Kinect2.0 olan kullanıcılara ücretsiz adaptör verileceği söylenmişti. Bu konuyu ben de twitter üzerinden Xbox Türkiye’ye sormuştum ama cevap alamamıştım(link).

Aralık ayında Xbox One S aldığımda bunu deneyerek görme imkanım oldu. 25 Aralık’ta başladığım işlemler sonucunda dün ücretsiz bir şekilde Kinect2.0 adaptörüm kapıma kadar geldi. Peki ne yaptım bunun için?

Öncelikle eski konsolunuzun ve Kinect’inizin seri numaralarını bir kenara not edin. Ayrıca One S’in de kutusu kolayda değilse konsolu kapatın ve altındaki seri numarasını not edin :) Bunlara ihtiyacınız olacak.

3 seri numarası da elinizin altındaysa başlıyoruz.

  1. Öncelikle ürünlerinizi Microsoft sistemine kayıt edin. Bunu yapmak için bu linke girip “Yeni cihaz kaydettirme” butonuna basabilirsiniz. Eğer Kinect’iniz, Xbox One konsol ile gelmişse konsol seri numaranızı eklediğinizde Kinect otomatik olarak eklenecektir. Eklenmezse kendiniz elle de ekleyebilirsiniz. Xbox One, Kinect ve Xbox One S’i ekledikten sonra(yani aşağıdaki gibi bir listeniz olduktan sonra) sonraki adıma geçebilirsiniz.
  2. Ücretsiz adaptörünüzü sipariş verebilirsiniz. Bu linkten yapabileceğiniz işlem sırasında dikkat etmeniz gereken bir konu da Türkçe tercüme sırasında yaşanmış olan sıkıntı. Şehir alanına İlçe, Eyalet alanına da Şehir girmeniz daha doğru sonuç verecektir. Bu işlemden sonra zaten servis kaydınızın açıldığı, yakın zamanda ürününüzün kargoya verileceği ile ilgili email’ler alacaksınız.
  3. Bekleyin. Sabırla, inatla bekleyin :) Neden sabırla? Çünkü bu bekleyiş 3-4 hafta kadar sürebiliyor. Ve en sonunda şu şekilde bir email alıyorsunuz:

Anlayacağınız 25 Aralık’tan 19 Ocak’a kadar sadece birkaç form doldurup bekleyerek Kinect2.0’ı Xbox One S ile kullanabilir hale geldim. Bu arada gönderilen adaptör aynı zamanda Kinect’i Windows PC’ye de bağlamayı sağlıyor. Özellikle internet üzerinden yayın yapanların çok ilgisini çekecektir bu :)