İçeriğe atla

Hitman Önsiparişe Açıldı ama nasıl?

Güncel bilgi: Oyun önsipariş boyunca “Tam Deneyim” adı ve açıklamasıyla 45TL’den satıldı. Normal satışa geçilince ad ve açıklama düzeltildi. Bu süreçte satınalanlara ne olduğu hakkında bir bilgi yok.

Orjinal Haber:
Hitman, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bugün önsiparişe açıldı. Buraya kadar güzel, dünya ile aynı anda olan her şeyi destekliyorum. Yalnız bu sefer ufak bir sıkıntı var. Oyunun bölünmüş çıkış yapısından faydalanarak tüm dünyada Hitman the Full Experience ve Hitman Intro Pack isimleriyle 2 ayrı paketle çıkmasını Türkiye Xbox Market’i Hitman Tam Deneyim ve Hitman Tam Deneyim olarak algılayıp, iki oyuna da aynı açıklamayı koymayı uygun görmüş. Yani şu şekilde:

Hitman Tam Deneyim (45TL):hitman

  • Yığın Açıklaması:Paketle, ilk etapta Giriş Paketinde yer alan içeriğe, yani Başlangıç Görevi, Paris Sanguine Moda Fuarı, Kontratlar Modu, Yükseliş Modu ve zorlu hedefler ile diğer canlı içeriğe erişim kazanacaksın. Geri kalan içerik Nisan 2016’dan itibaren yıl boyunca altı defada periyodik olarak çıkacak. Ajan 47 olarak, egzotik mekanlarda üzt düzey hedeflere karşı özel saldırı operasyonları düzenliyorsun. Gelecek mekanlar: Nisan’da İtalya Sapienza’ya giderek bu güneşli sahil kasabasında yaşayan bir bilim adamını bulmaya çalışacaksın. Mayıs’ta ise kendini Fas Marakeş’in curcunası içinde bulacaksın. Hikaye ilerledikçe Tayland ve ABD’ye gidecek, 2016’nın sonlarına doğru da noktayı Japonya’da koyacaksın.

Hitman Tam Deneyim (180TL):hitman2

  • Yığın Açıklaması:Tam Deneyim Paketine ön sipariş vererek Requiem Paketini de kazan. Paketle, ilk etapta Giriş Paketinde yer alan içeriğe, yani Başlangıç Görevi, Paris Sanguine Moda Fuarı, Kontratlar Modu, Yükseliş Modu ve zorlu hedefler ile diğer canlı içeriğe erişim kazanacaksın. Geri kalan içerik Nisan 2016’dan itibaren yıl boyunca altı defada periyodik olarak çıkacak. Ajan 47 olarak, egzotik mekanlarda üzt düzey hedeflere karşı özel saldırı operasyonları düzenliyorsun. Gelecek mekanlar: Nisan’da İtalya Sapienza’ya giderek bu güneşli sahil kasabasında yaşayan bir bilim adamını bulmaya çalışacaksın. Mayıs’ta ise kendini Fas Marakeş’in curcunası içinde bulacaksın. Hikaye ilerledikçe Tayland ve ABD’ye gidecek, 2016’nın sonlarına doğru da noktayı Japonya’da koyacaksın.

 

Açıklamalara baktığımızda 45TL ile 180TL arasındaki fark sadece Requiem Paketi. Ama yığın içeriklerine bakınca aslında Requiem Paketi’nin 45TL’lik ürüne de dahil olduğunu görüyoruz. “Hitman Yükseltme Paketi” isimli bir ürünün de 180TL’lik pakette olduğunu.

Peki burada ne oluyor?
Bariz bir hata var ama bu hata ne zaman farkedilir, farkedilince ” ‘Tam Deneyim’ yazıyordu aldım” diyenlere ne yapılır bilemiyorum çünkü Intro Pack’in yabancı marketlerdeki açıklaması çok daha farklı ve ne olduğunu açık açık belirtir durumda. Türkiye marketindeyse aynı isim ve açıklamayla satılan 2 ürün var.

Gelişmeleri yakından ve merakla takip edip bildirmeye çalışacağım.