İçeriğe atla

Test aşamasındaki özellikler

Yeni yıl ile birlikte Xbox’a yeni özellikler de geliyor. Şimdilik alfa testinde olan özellikler şu şekilde:

*Mini Game Hubs: Normalde oyun içerisindeyken bakmak istediğinizde full ekran açılan oyun merkezinin ufaltılmış versyonu. Korkmayın, hala tam ekran kadar fonksyonel. Artık LFG listelerine bakmak için yada hangi arkadaşlarınız o oyunda görmek için aksiyonu kaçırmak zorunda kalmayacaksınız.

*Rahatsız edilmeme(Do Not Disturb) modu: Süper konsantre bir şekilde o çok istediğiniz başarının kilidini açmaya çalışırken gelen davetlerden, yada yayın yaparken gelen isteklerden sıkılmışların sesi duyuldu :) Test aşamasındaki DND moduyla artık arkadaş listeniz rahatsız edilmemek istediğinizi görebilecek, siz de gelen istekleri ekranda görmeyeceksiniz.

*Paylaşım görüntüleme ekranına güncelleme: Özellikle yorumları kapsayan bu güncelleme ile tam ekran olarak bir paylaşımı görüntülerken o paylaşıma gelen son yorumu da görebileceksiniz. Ayrıca yorumlarınıza kimler beğeni atmış görme imkanınız da olacak.

*Yeni otomatik kapanma seçenekleri: Halihazırda bulunan 1 saat ve 6 saatlik otomatik kapanma seçeneklerine aradaki rakamların derin üzüntü bildirmesi üzerine 2, 3, 4 ve 5 de eklenecek.

*Zaman ayarlı temalar: Arayüzüm gündüz beyaz, akşam siyah mı olsun istiyorsunuz? sizi duyduk. Gündüz pembe, akşam mor mu olsun? sizi de duyduk ve yargılamıyoruz :) Zaman ayarlı temalar yakında Xbox ayarlarınızda olacak.